SHTATË (7) GJËRA QË MBLLOJNË PORET TUAJ DHE SHKAKTOJNË AKNE

7 gjërat që bllokojnë poret tuaja dhe shkaktojnë puçrra Poret: Ne të gjithë kemi këto hapje të vogla në lëkurën tonë për çlirimin e djersës dhe vajit,…

Çfarë po ndodh me monedhat e huaja, ja si u hap java në kursin e këmbimit

Ditën e sotme më , në tregun valutor, dollari amerikan blihet me 93 lekë dhe shitet 94 lekë. Euro sot blihet me 100.1 lekë, ndërsa në shitje…

“Dy ditë diell, pastaj shi dhe breshër..” Del parashikimi i Motit për javën që vjen, ja çfarë na pret 5 ditët në vijim (Tabela)

Për javën që presim përpara vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të paqëndrueshme atmosferike edhe pse nuk do të mungojnë ditët me diell dhe temperatura…

Kthesa e motit, sinoptikania zbulon cfarë pritet të mërkurën: Reshje dhe ulje të..

Java ka nisur me mot të qëndrueshëm dhe me temperatura të larta. Meteorologia Lajda Porja thotë se moti do të ndryshojë nga e mëkura, ku pritet që…

Tragjedia Shqiptare, gjendet dhe trupi i pajetë i djalit 3-vjeçar

Një ngjarje tragjike tronditi Shkodrën ku Alma Arrazi bashkë me tre fëmijët e saj janë hedhur nga ura në lumin Buna duke u vetëmbytur. Raportohet se ditën…

15 shenja psikologjike që dikush ju pëlqen

Doni të hidhni një hap të rëndësishëm në jetë, por po hezitoni? Lexoni 30 thënie motivuese nga personalitete botërore që do ju ndihnojnë të tejkaloni “ngërçin” e…

Zgjidh një zemër dhe zbulo çfarë të pret në ditët e ardhshme

Zemra nr 1 Dikush ose diçka do t’i dëgjojë me kujdes nevojat tuaja dhe do t’i plotësojë ato periodikisht. Por kini kujdes, mbani mend se realizimi i…

Zgjidhni një imazh dhe zbuloni se çfarë ju sjell

Nëse keni zgjedhur: E para Nëse keni zgjedhur këtë letër, ndiheni të mbingarkuar me kaq shumë emocione dhe keni nevojë për dikë që t’ju ndihmojë të ndërtoni…

Zgjidhni një imazh dhe merrni një mesazh

1. Krijimtaria juaj po zgjohet dhe mund të dëshironi të luani një instrument, të shkruani një libër, të pikturoni, të keni një kafshë shtëpiake ose të ndryshoni…

Zgjidh një qiri dhe zbulo rrugën që duhet të ndjekësh

Nr.1 E keni të vështirë të merrni një vendim. Kjo ju shkakton pak stres, gjë që shton vështirësitë në jetën tuaj. Duket sikur jeni në konflikt me…