Fqinjët u ankuan në polici për një bebe që qante pa pushim, ajo çfarë gjetën i la me gojëhapur…

Nëse do t’ua vendosnin këtë video me në sfond zërin por pa shikuar poshtë në ekran, besojmë se edhe ju do të mendoni se me patjetër zëri…

Komshiu habitej: “Pse nuk ka borë në çatinë tuaj?” Policia shokohet me atë që zbulon

Pyes veten, pse nuk ka dëborë në çatinë tuaj”? Mes çative të shumë të shtëpive në West Yorkshire të Anglisë binte në sy njëra, e cila në…

E RËNDË në Greqi! Shqiptari vret gruan e tij, me pas telefonon policine, detajet e para

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Kretë të Greqisë, ku një 39-vjeçar shqiptar ka vrarë me armë bashkëshorten e tij rumune. Mediat greke shkruajnë se krimi…

Ndryshon kursi i kembimit/ Ja si e mbyllen javen monedhat e huaja

Sot, më 16 shkurt 2024, në tregun valutor dollari amerikan blihet me 96.1 lekë dhe shitet 97.1 lekë. Euro sot blihet me 103.5 lekë në shitje, në…

Bashkëjeton me një burrë të martuar prej 22 vitesh, 50-vjeçaren në Peshkopi e gjen belaja..

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së mërkurës një nga fenomenet sociale më delikate, atë të “burrave me shumë gra”. Megjithëse kohët e fundit është ndërmarrë një nismë…

Plane per fundjave? Ja parashikimi i motit per diten e shtune dhe te diel nga SHMU

Për fundjavën që presim përpara vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme për shkak të masave ajrore të thata me…

U vëzhgua me kamera, si u sulmua tinëzisht shtëpia e Adem Jasharit

U vëzhgua me kamera, si u sulmua tinëzisht shtëpia e Adem Jasharit U vëzhgua me kamera, si u sulmua tinëzisht shtëpia e Adem Jasharit U vëzhgua me…

Vrasja e fëmijëve në luftë: Drejtësi e papërfunduar

Fotografi të fëmijëve të vrarë gjatë luftës në Kosovë të shfaqura në ekspozitën “Na Ishte Njëherë Që Kurrë Mos Qoftë”. Shpërndaje Hera e fundit që Fadil Muqolli…

Bleu veturë 48 mijë euro, i doli me defekt që po i kushton 5 mijë euro

Bleu veturë 48 mijë euro, i doli me defekt që po i kushton 5 mijë euro Bleu veturë 48 mijë euro, i doli me defekt që po…

Si e zbuluam se Naimi ishte vrasësi i motrës, vëllai i Liridonës flet

Si e zbuluam se Naimi ishte vrasësi i motrës, vëllai i Liridonës flet Si e zbuluam se Naimi ishte vrasësi i motrës, vëllai i Liridonës flet Si…