Doja te behesha nënë dhe pse mund te vdi sja! Historia e trishte e Nertiles me ka ncer, u ndava nga burri sepse…(Video)

Nertila Haxhia vajza guximtare dhe aktivistja e mbrojtjes së të drejtave të grave pas një l fte me s mundjen e vështirë të ka cerit ka vendosur…

Kjo Grua I Hapi Derën Të Pastrehut Dhe E Fut Brenda, Pas 2 Javësh E Gjen Ate Qe S’e Mendonte Kurre..

Minneapolis, Shtetet e Bashkuara, Abi ka një kafe të quajtur Abi’s Café. Përveç të qenit pronare, gruaja gjithashtu punon brenda ambienteve dhe i pëlqen gjithmonë të ketë…

Linda Tregon Të Pathënat: Si Është Të Jetosh Me Edi Ramën…

Nga shoqërimi i Zahos me makinë për në shkollë, te zgjedhja për të qëndruar jashtë fokusit të medias/ Rrëfehet Linda Rama: Edi shqetësohej thellësisht për… Bashkëshortja e…

Personat Që Hanë Vezë Të Ziera Duhet Urgjentë Të Lexojnë Këtë Lajmë…

Kjo pasi veza bënë pjesë në listën e 10-të ushqimeve më të mira. Pavarësisht përmasave të saj, veza përmban një sasi të madhe të substancave ushqyese themelore…

Nëna i shkon djalit në ditën e dasmës, 25 vite pas ndarjes

Lotë gëzimi nuk janë vetëm fjalë të shkruara në poezi e romane. Lotë gëzimi janë emocione që ndodhin në jetën reale madje edhe në momente më të…

Roza Lati rrëfen historinë e trishtë familjare: Po të qaja unë mami ‘hante’ dru

Moderatorja e njohur Roza Lati së fundmi ka qenë e ftuar në emisionin “Natën me Aulonën”, ku ka folur më shumë rreth jetës së saj personale. Ajo…

Bëhet virale dasma kosovare: ‘Të fala Parisit e të fala Shkupit, jemi ushtarë o të Albin Kurtit’

“Të fala Parisit e të fala Shkupit, jemi ushtarë o të Albin Kurtit”. Kështu ia thonë këngës ata që u thirrën për një gjë të tillë nga…

VIDEO / Ndodh edhe kjo | Vajza gjysmë e zhveshur duke falë namazin në plazh – Si e komentoni?

Ndodh edhe kjo | Vajza gjysmë e zhveshur duke falë namazin në plazh – Si e komentoni? Ndodh edhe kjo | Vajza gjysmë e zhveshur duke falë…

‘5000 euro me m’i dhanë, s’jetoj n’Kosovë’ – Mërgimtarja thotë se s’ka shanca të jetojë në Kosovë – ‘kur t’shkoj n’Norvegji m’u çelen dyrtë’

Emisioni veror i ATV-së, “n’mal An’det”, që nisi transmetimin javën e kalaur, vazhdon të sjellë për shikuesit argëtim, intervista dhe eksplorim kulturor. Në emisionin e mbrëmshëm, pyetja…

“Po tranohi toka ju lshoftë”, vajza i hidhet në përqafim djalit në aeroport, nuk duhet humbur reagimi epik i të moshuarës

Aeroporti i Prishtinës, “Adem Jashari”, tashmë është i stërmbushur. Kjo pasi numër i madh i aterimeve po vijnë drejt Kosovës, shkruan lajmi.net. Ekipi jonë kemi dalur në…