Blegtori nga Gjilani: Jam i dashurum në lopë

Mëngjeset i fillojnë në orën 06:00. Bedrije dhe Lulzim Shala kanë një mënyrë të veçantë se si e fillojnë ditën. Edhe pse kanë 20 vjet martesë, traditën…

Ajo se cfare beri mjeku pasi nuk e dinte qe kamera e filmonte do tju le pafjal pasi ta shikoni..(VIDEO)

Jeta eshte nje seri momentesh dhe kjo tashme eshte nje gje e vjeter qe dihet. Mire,eshte shume e vertete por disa momente jane me te cuditshme se…

Njihuni me gjuetaren e parë Shqiptare/ FOTO

Evelina Ajazaj nga fshati Zhur i komunës së Prizrenit është gjuetarja e parë në Federatën e Gjahtarëve të Kosovës. Studimet baçelor ajo ka përfunduar në Universitetin “Ukshin…

Shqiptari thyen rekordin Guinness, mban 1500 kg çimento mbi trup

Bujar Muli, një shqiptar nga Kosova, ka hyrë zyrtarisht në librin e Guinness për peshën më të rëndë që ka mbajtur në trup. Libri i Rekordeve Guinness…

Ylli Merja : U thahet goja shpesh ? Ja cili organ e shkakton kete dhe si ta sheroni

Mëlçia është organ mist. erioz. Ajo nuk jep shenja të sëm. undjeve deri kur në brendësi të jetë krijuar ndonjë problem serioz. Kujdesi ndaj këtij organi është…

Tradita,Shëndeti dhe nutriocizmi i Pejgamberit s.a.v.s.

Tradita vërteton që “nuk ka ide të reja, por njerëzit e rinj i zbulojnë”. Në realitet është mahnitëse me vërejtur sa “zbulime moderne të reja” janë shënuar…

“A e lexon Kur’anin? Ti e di atëherë, se ne do të hymë në Kuds…

“A e lexon Kur’anin? Ti e di atëherë, se ne do të hymë në Kuds, do të shembim gjithçka kanë ndërtuar në të dhe gjithçka kanë infrastrukturuar….

Si të shpëtoni nga pagjumësia? Ylli Merja ju jep zgjidhjen: Nga Li…

Në një intervistë në emisionin “Rreze Dielli” në Report Tv mjeku popullor Ylli Merja foli për pagjumësinë. Si ta kuptoni nëse vuani nga pagjumësia kronike? Pagjumësia nuk…

Misteri i kishës në Kepin e Rodonit

Një ndër kishat më të dëgjuara të zonës të periudhës së Mesjetës shqiptare, është dhe Kisha e Shën Ndout. Kjo edhe për shkak të ndërtimeve që bëri…

Sherr i dhunshëm në Kepin e Rodonit, banorët e zonës përplasen me përfaqësuesit e kishës, ja arsyeja

Një konflikt i dhunshëm ka ndodhur ditën e sotme në zonën e Kepit të Rodonit, ku disa banorë të fshatit Shetaj, janë konfliktuar me sende të forta,…