FOTOT/ Nëna shqiptare, grevë urie te varri i djalit. Apeli dëshpërues: Nuk më lanë t’i thosha as lamtumirë. Dua të vërtetën

“Unë kam luftuar për vite të tëra për të njohur të vërtetën, por të gjithë më kanë braktisur. Nga sot nuk do të lëviz nga varri i…

Sanctuary City Mayor Complains About Biden Border Policies

How are things going for New York City, a sanctuary city, as the Biden border crisis continues and it has to handle an ever-growing number of illegal…

The popular actor is celebrating birthday today! 🎂

Happy Birthday Ted Danson! The popular actor is celebrating his 76th birthday today! 🎂 Happy Birthday Ted Danson! The popular actor is celebrating his 76th birthday today!…

“LIFE’S TOUGH. GET A HELMET, MAN”: CANDACE OWENS SHUTS DOWN COLLEGE STUDENT QUESTION

Student: “What do you have to say to the trans students on this campus who feel actively victimized by your presence here?” Candace Owens: “Life’s tough. Get…

How To Use Baking Soda to Kill Pests – COCKROACHES, BEDBUGS, ANTS, MICE

Baking soda, or sodium bicarbonate, can be used as a natural pest control method for various pests. However, its effectiveness depends on the specific pest and the…

Doctors give up hope and want to turn of respirator – but his partner make a life-changing decision

When you marry, you promise to love your partner in sickness and in health. Over the years, divorce among couples has become increasingly common — but 22-year-old…

“O m’kapi plumbi, ka qenë i mbuluar në gjak, gjall o kon… Patëm me ju vra tonve” / Dëshmia e vëllaut të 23 vjeçarit që u vra

I dëmtuari Hoxha, në cilësinë e dëshmitarit, rrëfeu ditën kritike se si kishin bërë plan me familje të darkonin së bashku natën e madhe të Ramazanit. Pas…

Jam një myslimane me shami që ka vizituar kisha katolike dhe ende s’ka shkuar në…

Destinacionet e pushimeve verore nuk janë vetëm për t’u çlodhur, por edhe për të mësuar mbi kultura të ndryshme. Juristet Kiti Shabanaj dhe Suela Lala tregojnë për…

Plane per fundjave, ja cfare MOTI pritet te shtunen dhe te dielen sipas SHMU

Fundjava sipas parashikimeve te SHMU, pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme. Moti parashikohet të jetë më alternime vranësirash si dhe intervale kthjellimesh Në…

Pronari shqiptar ben gjestin e madh, dhuron 1 milion euro për punonjësit: Kanë sakrifikuar gjithçka për kompaninë, do të marrin deri në 10 milionë euro..

Qendrim Kryeziu është drejtori ekzekutiv dhe pronari i ISP Broadcast në Kosovë. Ai i ka befasuar të gjithë me gjestin e fundit që ka bërë për festën…